Melatonin Forte příbalový leták

Čtěte Melatonin Forte 5 mg příbalový leták. Léčivý přípravek Melatonin – užívání, dávkování, možné nežádoucí účinky, obsah balení, uchovávání atd. Kde koupit, cena…

Melatonin Forte 5 mg

Melatonin je hormon, který si organizmus vytváří sám, jeho produkce s věkem klesá a proto doporučujeme dávkování individuálně konzultovat s lékařem nebo farmaceutem.

Melatonin není návykový a není stanovená dávka, která by určila předávkování. Melatonin Forte je určen zákazníkům, kteří potřebuji pro potřebu spánku vyšší dávku, řádově 5 mg. Odhadem jsou to lidé po padesátce, protože během 35. až 40. roku života začíná produkce melatoninu v organizmu stagnovat a následně nedochází k jejímu naplnění, díky tomuto celá řada lidi v tomto věku špatně spí nebo má problém s usínáním. Uvedené věkové hranice jsou pouze orientační, jelikož na usínání a samotnou kvalitu spánku má vliv celá řada dalších faktorů. U těchto uživatelů nižší dávka nepřinese požadovaný nebo vůbec žádný efekt.

Užití

Přispívá k zlepšení kvality spánku, napomáhá usínání. Jeho hlavní funkcí je kontrola biorytmu spánku a bdělosti. Melatonin přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí a k zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu.

Dávkování

1/2 tablety 1x denně před spaním. Tableta se zapije dostatečným množstvím tekutiny. Melatonin je hormon, který si organizmus vytváří sám, jeho produkce s věkem klesá, a proto doporučujeme dávkování individuálně konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, po konzultaci je možno zvýšit dávku na jednu celou tabletu denně před spaním. Melatonin není návykový. Nebyla stanovena dávka, která by určila předávkování.

Složení

Složení (v přepočtu na denní dávku – 1/2 tablety 150 mg): Mikrokrystalická celulóza 146 mg, Melatonin 2,5 mg, Stearan hořečnatý (protispékavá látka) 1 mg, talek (plnidlo) 0,5 mg.

Diskuze a zkušenosti - Melatonin Forte příbalový leták

Máte nějaké zkušenosti s tímto léčivým přípravkem / lékem? Zapojte se do diskuze k Melatonin Forte příbalový leták a podělte se s ostatními. Jak vám lék pomohl? Projevily se u vás nějaké vedlejší účinky, nebo znáte třeba nějakou alternativu?

Napsat komentář