Godasal příbalový leták

Čtěte Godasal příbalový leták. Léčivý přípravek Godasal – užívání, dávkování, možné nežádoucí účinky, obsah balení, uchovávání atd. Kde koupit, cena…

Godasal 100

tablety

Držitel rozhodnutí o registraci /Výrobce
PRO.MED.CS Praha a.s., Telčská 1, Praha 4, Česká republika

Složení

léčivé látky: Acidum acetylsalicylicum 100 mg, glycinum 50 mg v 1 tabletě
pomocné látky: kukuřičný škrob, celulosový prášek, citronové aroma v prášku, dihydrát sodné soli sacharinu

Indikační skupina
Antitrombotikum

Charakteristika

Kyselina acetylsalicylová v nízkých dávkách brání shlukování krevních destiček, a tím tvorbě krevního trombu v cévách.
Glycin chrání žaludeční sliznici před možným podrážděním kyselinou acetylsalicylovou.

Indikace

Godasal 100 je na doporučení lékaře určen pro předcházení uzávěru cév krevní sraženinou. Vhodný je pro nemocné s nedostatečným prokrvením srdečního svalu (angina pectoris), po prodělaném srdečním infarktu, mozkové mrtvici, pro nemocné s přechodným porušením mozkového prokrvení nebo po operaci na věnčitých tepnách (aorto-koronární bypass, koronární angioplastika).
Přípravek je určen pouze pro dospělé.

Kontraindikace
Godasal 100 se nesmí užívat při přecitlivělosti na salicyláty, glycin nebo pomocné látky, v těhotenství a v období kojení, při vředové nemoci žaludku a dvanáctníku, závažných onemocněních jater a ledvin, bronchiálním astmatu, chorobné krvácivosti, dně a při chirurgických zákrocích spojených s větším krvácením.
Godasal 100 není určen pro děti a mladistvé do 18 let. Při podávání kyseliny acetylsalicylové dětem hrozí riziko vzniku velmi vzácného život ohrožujícího Reyova syndromu, který postihuje mozek a játra.

Nežádoucí účinky

Godasal 100 je obvykle dobře snášen. Během užívání se mohou vyskytnout zažívací potíže (nevolnost až zvracení, bolesti, vzácně krvácení do trávicího traktu), u přecitlivělých osob se mohou objevit alergické projevy (kožní vyrážka, astmatický záchvat). Při dlouhodobém užívání může dojít k zvýšené krvácivosti, projevující se neobvyklou tvorbou modřin.
Při výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

Interakce
Účinky přípravku Godasal 100 a jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte, nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Než začnete současně s užíváním přípravku Godasal 100 užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.
Kyselina acetylsalicylová zesiluje účinek léků snižujících srážlivost krve, některých léků užívaných k léčbě cukrovky, zvyšuje účinek i nežádoucí účinky léků užívaných při revmatických onemocněních a prohlubuje riziko žaludečního a střevního krvácení při současném užívání s hormony kůry nadledvin nebo alkoholu.
Současné užívání kyseliny acetylsalicylové s léky proti vysokému krevnímu tlaku a s léky proti dně může vést ke snížení účinku těchto léků.

Dávkování a způsob použití

Velikost dávky a délku podávání vždy určí lékař.
Obvykle se užívá 1 tableta přípravku Godasal 100 denně (100 mg).
Přípravek Godasal 100 je určen k dlouhodobému podávání.
Tablety je lépe užívat po jídle a dostatečně zapíjet.

Upozornění
Před každým operačním zákrokem (včetně zubního) informujte lékaře o užívání přípravku Godasal 100 .
Pokud dojde během dlouhodobého užívání přípravku Godasal 100 k otěhotnění, uvědomte svého lékaře. Těhotné ženy a kojící matky mohou užívat přípravky obsahující kyselinu acetylsalicylovou pouze na doporučení lékaře.
Přípravek není určen pro děti a mladistvé do 18 let.

Další informace

Uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 25°C v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.

Varování
Přípravek Godasal 100 nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení
20, 50 nebo 100 tablet

Datum poslední revize
30.9.2009

Více informací o léčivém přípravku naleznete zde.

 

Diskuze a zkušenosti - Godasal příbalový leták

Máte nějaké zkušenosti s tímto léčivým přípravkem / lékem? Zapojte se do diskuze k Godasal příbalový leták a podělte se s ostatními. Jak vám lék pomohl? Projevily se u vás nějaké vedlejší účinky, nebo znáte třeba nějakou alternativu?

Napsat komentář