Dithiaden příbalový leták

Čtěte Dithiaden příbalový leták. Léčivý přípravek Dithiaden – užívání, dávkování, možné nežádoucí účinky, obsah balení, uchovávání atd. Kde koupit, cena…

Dithiaden

(Bisulepini hydrochloridum)
tablety

Výrobce / Držitel rozhodnutí o registraci
Zentiva, k. s., Praha, Česká republika

Složení

Léčivá látka: Bisulepini hydrochloridum 2,25 mg (Bisulepinum 2 mg) v 1 tabletě
Pomocné látky: Laktosa, kukuřičný škrob, želatina, kalcium-stearát, mastek, glycerol 85%.

Indikační skupina
Antihistaminikum

Charakteristika

Dithiaden blokuje působení histaminu, jednoho z působků, který se v organizmu uvolňuje při reakci z přecitlivělosti (alergie).

Indikace

Dithiaden se používá ke zmírnění obtíží při projevech přecitlivělosti, při alergické rýmě a zánětu spojivek, při senné rýmě, při akutních alergických stavech a alergických reakcích (po bodnutí hmyzem, po podání léků, po potravinách apod.), dále při kožních alergických onemocněních (kopřivka a vyrážky).
Dithiaden mohou užívat dospělí i děti.

Kontraindikace
Dithiaden se nepoužívá při přecitlivělosti na některou složku přípravku, při dlouhodobém záchvatu astmatu a tam, kde je na závadu ospalost.
Dithiaden se obvykle nepoužívá v těhotenství, zejména v prvních třech měsících. Informujte lékaře o případném těhotenství nebo kojení, aby mohl posoudit vhodnost jeho užívání.

Nežádoucí účinky

Během léčby se mohou vyskytnout zvláště u starších osob a u dětí nežádoucí účinky, z nichž nejčastější je snížená pozornost, ospalost, únava, dále sucho v ústech, popřípadě i s obtížemi při polykání, žízeň, zácpa.
Při případném výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem.

Interakce
Účinky Dithiadenu a jiných léků současně užívaných se mohou navzájem ovlivňovat. Jde především o léky ovlivňující centrální nervovou soustavu jako např. léky na spaní, na uklidnění a proti depresím. Váš lékař má být proto informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Bez porady s lékařem neužívejte současně s Dithiadenem žádné volně prodejné léky.
Jestliže Vám další lékař bude předepisovat nějaký jiný lék, informujte ho, že již užíváte Dithiaden.

Dávkování a způsob použití

Dávkování určuje lékař. Obvykle dospělí a dospívající od 15 let užívají 1 tabletu 2–3krát denně. Dětem ve věku 2–6 let se podává 1/2 tablety 2–3krát denně, dětem ve věku 7–15 let 1/2–1 tableta 2–3krát za den.
Dětem mladším než 3 roky je třeba 1/2 tablety rozdrtit a podat na lžičce s trochou tekutiny.

Upozornění
Během léčby Dithiadenem není vhodné pít alkoholické nápoje.
Přípravek může nepříznivě ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost, motorickou koordinaci a rychlé rozhodování (např. řízení motorových vozidel, ovládání strojů, práce ve výškách, apod). Tuto činnost je možno vykonávat pouze na základě výslovného souhlasu lékaře.
Při předávkování nebo náhodném požití více tablet dítětem vyhledejte lékaře.

Uchovávání
Uchovávejte při teplotě 10–25oC v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí.

Varování
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení
20 tablet

Datum poslední revize
20.7.2009

Více informací o léčivém přípravku naleznete zde.

Diskuze a zkušenosti - Dithiaden příbalový leták

Máte nějaké zkušenosti s tímto léčivým přípravkem / lékem? Zapojte se do diskuze k Dithiaden příbalový leták a podělte se s ostatními. Jak vám lék pomohl? Projevily se u vás nějaké vedlejší účinky, nebo znáte třeba nějakou alternativu?

Napsat komentář