Diazepam příbalový leták

Čtěte Diazepam příbalový leták. Léčivý přípravek Diazepam – užívání, dávkování, možné nežádoucí účinky, obsah balení, uchovávání atd. Kde koupit, cena…

Diazepam Slovakofarma 10 mg

(Diazepamum)
tablety

Držitel rozhodnutí o registraci
ZENTIVA, a. s., Hlohovec, Slovenská republika

Složení

Účinná látka: diazepamum 2 mg, 5 mg, 10 mg v 1 tabletě
Pomocné látky: mléčný cukr, kukuřičný škrob, bramborový škrob, želatina, glycerol, karboxymethyla­mylopektin sodný, stearan vápenatý

Indikační skupina
anxiolytikum

Charakteristika

Přípravek k odstranění nervového a svalového napětí, pocitu úzkosti a strachu.
Používá se k potlačení křečí různého původu.

Indikace

Přípravek se užívá při úzkosti, napětí, strachu a neklidu, vždy však jen tam, kde příčina těchto stavů je přechodná a předem je zřejmé, že nebude nutné podávání déle než 4 – 5 týdnů. Dále se užívá u epileptických křečí i k zabránění jejich vzniku, na snížení svalového napětí, v léčbě abstinenčního syndromu u alkoholiků, na počátku hospitalizace u osob s problémy adaptace a v rámci předoperační přípravy. Při léčbě epilepsie lze podávat i dlouhodobě. Přípravek mohou užívat dospělí i děti od 3 let a mladiství.

Kontraindikace
Přípravek se nesmí užívat při onemocněních projevujících se chorobně zvýšenou svalovou slabostí a ochablostí, při zeleném očním zákalu, při otravě alkoholem a léčivy tlumivě působícími na centrální nervový systém, při těžkém poškození jater a ledvin a v první třetině těhotenství a během kojení, u dětí do 3 let, při přecitlivělosti na přípravek. Vyskytnou-li se stavy uvedené v tomto odstavci během užívání přípravku, informujte o tom svého ošetřujícího lékaře.

Nežádoucí účinky

Během podávání přípravku se může objevit spavost, únava, porucha koordinace pohybů, závratě, desorientace, bolest hlavy, porucha zraku, porucha řeči, alergické kožní projevy (svědění, otok, začervenání), zažívací potíže (žaludeční tíže, bolesti v nadbřišku, zvracení, zácpa, průjem), žloutenka, poruchy krvetvorby, potíže při močení, snížení pohlavní žádostivosti. Při dlouhodobém podávání vzniká riziko lékové závislosti. Objeví-li se nežádoucí účinky nebo jiné neobvyklé reakce, o dalším užívání přípravku se poraďte se svým lékařem.

Interakce

Účinky přípravku a účinky jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně ovlivnit. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte, nebo které začnete užívat, a to podle – nebo bez – lékařského předpisu. Účinnost přípravku zvyšují látky tlumící centrální nervový systém a alkohol. Současné podání antacid (léčiva neutralizující kyselinu v žaludku) může snížit vstřebávání diazepamu.

Dávkování

Přesné dávkování a délku léčby určí vždy lékař na základě indikace, věku, charakteru a intenzity onemocnění. U dospělých se obyčejně začíná léčba tabletou 5 mg na noc a je-li to nutné, doplnit ji tabletou po 2 mg ráno a v poledne. Podle potřeby lze denní dávku zvýšit až na 30 mg, není-li ospalost na překážku. U dětí přesné dávkování na základě hmotnosti (případně věku) stanoví vždy ordinující lékař.

Způsob použití
Přípravek užít před jídlem nebo s jídlem, zapít, nerozkousat.

Další informace

Upozornění
Během léčby přípravkem se nesmí požívat alkohol, řídit motorové vozidlo ani provozovat činnosti, kde se vyžaduje zvýšená pozornost, schopnost soustředění a koordinace pohybů. Po dlouhodobé pravidelné aplikaci se lék nesmí vysadit náhle. Při předávkování přípravkem nebo náhodném požití přípravku dítětem, vyhledejte lékaře.

Způsob skladování
V suchu, při teplotě 15 oC až 25 oC, chránit před světlem

Varování
Přípravek se nesmí použít po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Přípravek ukládejte mimo dosah dětí.

Balení
20 tablet po 2 mg
20 tablet po 5 mg
20 tablet po 10 mg

Datum poslední revize textu
1.7.2009

Více informací o léčivém přípravku naleznete zde.

Diskuze a zkušenosti - Diazepam příbalový leták

Máte nějaké zkušenosti s tímto léčivým přípravkem / lékem? Zapojte se do diskuze k Diazepam příbalový leták a podělte se s ostatními. Jak vám lék pomohl? Projevily se u vás nějaké vedlejší účinky, nebo znáte třeba nějakou alternativu?

Napsat komentář